Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport
Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport

Otázky a odpovědiVystřelování do krční páteře


Otázka:

Dobrý den,
jmenuji se Petr Lušovský, jsem z Havířova, je mi 22 let. Již 10 let (nepravidelně) trpím vystřelováním (impulsy, záškuby) do krční páteře.

Není to bolestivé, jen nepříjemné. Poprvé se mi to stalo ve 13 letech, potom v 16 (byl jsem na ortopedii, chodil 2 měsíce na cvičení, neurologii, udělali mi rentgén, řekli, že je vše v pořádku, dostal jsem elektroléčbu-jenže vše pomáhá jen krátkodobě). Když léčba skončila, problémy se za chvíli vrátily. Později jsem chodil na masáže co 14 dnů. Když jsem měl problémy s vystřelováním do krční páteře, po masáži, když mi masérka rozhýbala (rozdráždila) krční obratle, někdy jsem z toho i zvracel, záškuby byly častější pár dnů a potom postupně odeznívali.

Tyto impulsy, i když nejsou bolestivé, ve mně vyvolávají nepříjemné pocity, vnitřní neklid apod. Průběh vystřelování do krční páteře-např. 12 impulsů za 30 sekund, potom se to postupně uklidňuje, po 45 minutách většinou odezní (někdy jednou, jindy 2 nebo 3 za den). Problémy mohou trvat týden nebo několik týdnů. Potom postupně odezní, za nějakou dobu se vráti opět. Nakonec to vedlo k tomu, že jsem navštívil psychiatra, který mi předepsal antidepresiva, která již beru 3 rokem a pomáhají mi udržovat vnitřní klid.

Psychiatr však řeší pouze následek problému, ale ne jeho přičinu. Co tyto impulsy vyvolává nevím-možná víc působí, když je stres v práci nebo po sportu (rekreačně hraji fotbal a hokej) nebo při normální činnosti. Čím si myslíte,že to může být způsobeno? Někteří říkají, že je to skříplý nerv, jiní, že se uvolní určitý sval, který ztuhl a začne tak reagovat. Já sám nevím. Je to bezbolestné, ale nepříjemné. Proto jsem při brouzdání na internetu našel vaši stránku o magnetoterapii. Máte tam mnoho přístrojů na zlepšení páteře (pro domácí léčení), které mohou pomoci zřejmě i od vystřelování. Já už jím trpím 10 let. Myslíte si, že by pro mně bylo praktické nějaký léčebný komplet, který mi pomůže od tohoto problému? Co byste mi doporučili a v jaké cenové relaci?

Děkuji mnohokrát za odpověď.

L. P.

Děkuji, R.D., Jihlava


Odpověď:

Dobrý den,
symptomy, které popisujete, způsobuje nejpravděpodobněji dráždění některého z nervů vystupujících z míchy v oblasti krční páteře. Toto dráždění může mít nejrůznější příčiny, ztuhlým svalstvem s kontrakturami počínaje a poškozenou meziobratlovou ploténkou konče. Příčinu by mělo odhalit specializované vyšetření (CT, případně magnetická rezonance).

S působením nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie u podobných problémů máme velmi dobré zkušenosti. Nervová tkáň je jedna z nejcitlivějších v lidském těle na magnetické pole a proto ve většině případů na léčbu velmi dobře reaguje. Během aplikace pulsní magnetoterapie dochází k odstranění otoku utlačeného nervu a k jeho regeneraci. Díky mohutnému prokrvení a myorelaxačnímu působení se uvolní křečovitě stažené svalstvo v daném segmentu a tím by se měla ztratit i jedna z možných vyvolávajících příčin Vašeho problému.

Jako nejlepší varianta přístroje se mi pro Vaše potřeby jeví léčebný komplet MEDICO, který obsahuje tři nejvhodnější aplikátory a také programovatelný generátor pulsů, na kterém je možné nastavit frekvenci pulsního pole i délku trvání ošetření.


Máte nějakou doplňující otázku k tomuto tématu, nebo dotaz na jiné téma?
Pošlete dotaz do fóra pulzní magnetoterapie.


zpět na seznam všech témat  /  zpět na úvodní stránku


© MagnetoSport.eu  •  Kontaktní osoba: Irena Marečková  •  Tel.: (+420) 725 570 402