Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport
Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport

Upozornění pro aplikaci magnetoterapieObecné zásady a upozornění pro aplikaci pulsního magnetického pole

Je vhodnější používat přístroj častěji, než delší dobu najednou. Působení pulsního magnetického pole vnímá buňka jako určitou energetickou informaci, jako pokyn ke zvýšení propustnosti mezibuněčných membrán a tím ke zlepšení zásobování kyslíkem a živinami. Exponovaná tkáň se lépe prokrví a krev rychleji odvádí zplodiny metabolismu.
Tento stav však nemocná buňka udrží jen po omezenou dobu. Dá se říci, že čím déle Vás trápí určitá choroba a čím těžší je její stupeň, tím kratší je čas, po který si Váš organismus udrží zvýšenou regenerační aktivitu navozenou pulsní magnetoterapií. Proto je vhodnější častěji "naladit" buňky do regenerační hladiny, než aplikovat pulsní magnetické pole delší dobu najednou.

Velmi důležité je pravidelné používání přístroje. Pokud využíváte pulsní magnetoterapii jako prevenci nejrůznějších onemocnění či jako prostředek k regeneraci a relaxaci po náročném pracovním dni, stačí aplikovat ji 1-2x denně podle potřeby. Chcete-li se však zbavit konkrétních zdravotních obtíží či bolestí, používejte Váš přístroj alespoň 2x denně, lépe však častěji. V případě nejasností se obraťte na Vašeho poradce nebo využijte možnost konzultace s odborným lékařem.

Buďte trpěliví, největší efekt má pulsní magnetoterapie při dlouhodobém používání. Magnetoterapie je účinná a velice jemná terapeutická metoda, která aktivuje vlastní regenerační schopnosti organismu. Trpíte-li například aterosklerózou tepen (ve stěně tepen se usazují tukové pláty a zužují jejich průsvit) a s ní spojenou hypertenzí, anginou pectoris a dalšími přidruženými obtížemi, účinky pulsního magnetického pole se plně projeví až v delším časovém úseku. Ateroskleróza je choroba, která (v závislosti na životním stylu) probíhá v cévách již od mladého věku, tedy po desítky let života. První výsledky je tedy možné očekávat (podle stupně postižení) po několika měsících až roce pravidelného používání přístroje. Bolestivé stavy však magnetoterapie ovlivňuje daleko rychleji, nejčastěji v řádu hodin až dní - u akutních problémů, nebo několika dní až týdnů u chronických obtíží.

U malé části osob může dojít k počátečnímu zhoršení stavu, což se někdy popisuje jako tzv. "lázeňský efekt". Objevuje se zejména u zánětlivých onemocnění jako je revmatoidní artritida nebo Bechtěrevova choroba, někdy u entezopatií (zmrzlá ramena, tenisové lokty), ale i jinde. Rozhodně není důvodem k ukončení léčby, naopak svědčí o tom, že pulsní magnetické pole má daného člověka efekt. Je však vhodné zkrátit dobu aplikace na polovinu cyklu 1-2x denně. Po zlepšení obtíží se pozvolna navraťte k původnímu schématu používání.


zpět na úvodní stránku


© MagnetoSport.eu  •  Kontaktní osoba: Irena Marečková  •  Tel.: (+420) 725 570 402