Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport
Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport

Posílení a stabilizace kostní a vazivové tkáněPři provozování jednoho sportu pravidelně, opakovaně, dochází logicky k zátěži stále stejných svalových skupin, kloubů či vazivových úponů. Nevěnuje-li sportovec dostatek času regeneraci po zátěži, postupně dochází k degeneraci a poruše funkce těchto přetěžovaných struktur. U lyžařů jsou to především kolenní klouby, u tenistů lokty, ramena, páteř, u volejbalistů a atletů svalové úpony (degenerace Achillových šlach), u fotbalistů kolena, kotníky, třísla a veškeré svalstvo dolních končetin. Extrémem jsou potom silové sporty - vzpírání, bench či kulturistika, kde trpí celý pohybový aparát sportovce.

Renerace je jak velice důležitá, tak mnohdy podceňovaná technika, jak donutit svaly růst. Jak jste si tedy již mohli odvodit, pro růst svalové hmoty potřebujete dostatek odpočinku. Někteří se mylně domnívají, že svaly rostou právě při samotném cvičení, nicméně toto je jeden velký omyl. Jakmile cvičíte, dochází k přetrhání svalových vláken uvnitř samotného svalu a k jejich obnově - nárůstu je nutné dodržet příjem bílkovin a dostatek energie. Budete-li cvičit každý den a dopřejete tělu pouze čtyři hodiny spánku, což je opravdu časté, pak efekt růstu bude opravdu minimální.

Pulzní magnetoterapie regeneruje svaly po vysokém výkonu, navíc eliminuje stav, kdy druhý den má sportovec pocit "rozlámaného" těla a bolesti svalů. Během používání magnetoterapie dochází ve tkáních ke zvýšení přísunu kyslíku a živin a k lepšímu odvádění zplodin metabolismu, což je výchozí podmínkou všech ozdravných procesů.

zpět na úvodní stránku


© MagnetoSport.eu    Kontaktní osoba: Irena Marečková    Tel.: (+420) 725 570 402