Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport
Magnetosport.eu - Magnetoterapie a sport

Otázky a odpovědiPůsobení magnetoterapie na celulitidu


Otázka:

Dobrý den,
mám na Vás dotaz ohledně toho, jestli máte zkušenost s tím, jak působí magnetoterapie na celulitidu. Myslím,že by to mohlo pomáhat.

Děkuji, Zuzka L.


Odpověď:

Dobrý den,
celulitida je esteticko - kosmetický problém, způsobený postupnou ztrátou normálních fyziologických vlastností kůže a podkoží. Jejich jednotlivé vrstvy se vlivem stárnutí oslabují, pojivová tkáň a kolagen ztrácí svou pružnost, snižuje se látková výměna. Díky zpomalení metabolismu se začíná v tukových buňkách pojiva hromadit tuk a vytváří se shluky nabobtnalých buněk s vlastnostmi a strukturou odlišnými od okolní tkáně - pomerančová kůže.

Dále se zpomaluje krevní mikrocirkulace a vázne lymfatický oběh v celé oblasti, takže značné množství odpadních látek zůstává neodstraněno. Tím se nastartuje bludný kruh, který neustále zhoršuje projevy celulitidy.

Pulsní magnetoterapie dokáže tyto projevy velmi dobře zmírňovat. Její pravidelná aplikace urychlí metabolické pochody v buňkách a pomůže postupně "spálit" nahromaděný tuk. Výrazně se zvýší prokrvení v ošetřované oblasti a povzbudí se lymfatický oběh, takže odpadní látky jsou odstraňovány rychleji a ve větší míře. Je samozřejmě nezbytné dbát na správnou životosprávu a pravidelně sportovat, vhodné je také doplnit magnetoterapii lymfodrenáží a světloléčbou.


Máte nějakou doplňující otázku k tomuto tématu, nebo dotaz na jiné téma?
Pošlete dotaz na fórum pulzní magnetoterapie.


zpět na seznam všech témat  /  zpět na úvodní stránku


© MagnetoSport.eu  •  Kontaktní osoba: Irena Marečková  •  Tel.: (+420) 725 570 402